Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye döviz geliyor: Birkaç gün içinde merkez bankasına 5 milyar dolar yatıracağız

Photo of author

By admin

Suudi Arabistan ve Türkiye arasında ikili ilişkilerin iyileşme sürecine girmesi yeni iş birliklerini de beraberinde getiriyor. İki ülke arasında finans alanındaki önemli bir gelişmeyi Suudi bakan açıkladı.

“YAKINDA GERÇEKLEŞECEK”

Maliye Bakanı El-Jadaan, ülkesinin Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’na yatıracağı 5 milyar doların yatırılması konusunun ayrıntılı görüşülmesinin birkaç gün içinde gerçekleşebileceğini söylerken “Yakında gerçekleşecek. Türkiye ile aramızda karar verdik” ifadelerini kullandı.

Muhammed el-Jadaan

“TÜRKİYE İLE İLİŞKİLERİMİZDE BÜYÜK İLERLEME VAR”

Ayrıca bakan El-Jadaan iki ülke arasındaki gelişmelere de yorum yaparak, “Türkiye ile ilişkilerimizde büyük ilerleme var ve Türkiye’de ve başka ülkelerde yatırım olanaklarına sahip olmayı arzu ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

KASIM AYINDA HABERLER ÇIKMIŞTI

Kasım ayında iki ülke arasında böyle bir anlaşma olabileceği söylentilerinin çıkması üzerine Suudi Arabistan’ın Maliye Bakanlığı sözcüsü, 22 Kasım’da Reuters’a bir açıklama yapmıştı. Bakan, mevduat depo hesabı açılması konusunda iki ülke arasındaki “Görüşmelerin nihai aşamada” olduğunu ifade etmişti.

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vapeayr.net vozol seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com